Archiwa kategorii: Posadzki

Układanie wełny na stropach, pod posadzki

Nadeszła chwila na wygłuszenie stropów warstwą wełny mineralnej. Na parterze mamy ją w grubości 6cm, a na piętrze 3cm. Obydwie kondygnacje układamy z 2 warstw wełny, oczywiście na zakładkę. 2 warstwy są przydatne w miejscach przebiegających instalacji- łatwiej tam dociąć dokładnie wełnę. Praca bardzo prosta, moglibyśmy ją wykonać sami, gdyby tylko czas na to pozwolił. Na to oczywiście nie było szans, ale mogłam sobie pozwolić na spędzenie na budowie całego dnia, by doglądać robót. Obecność przydała się:). Spostrzeżenie pierwsze, to duże zadowolenie z wybranego produktu. Bardzo wdzięczy materiał do prac. Delikatnie kłuje, dlatego trzeba mieć szczelne rękawice, ale za to bardzo prosto docina się- zwykłym nożykiem. Łatwo układać na styk poszczególne kawałki, łatwo uzupełniać szczeliny.

pierwsza warstwa na piętrze rozłożona

pierwsza warstwa na piętrze rozłożona; Isover TDTP 1,5cm

Idealnie wygłusza, miło było przejść się po pomieszczeniach z rozłożoną wełną. Spacerek warto wykonać, dokładny, by organoleptycznie ocenić rozłożoną warstwę. U nas okazało się konieczne wymienienie kilku kawałków wełny- były zdecydowanie bardziej miękkie niż reszta- nie służyłoby to posadzce. Oczywiście ułożone były w ciągach komunikacyjnych:).

Miejsca przebiegających na stropach instalacji elektrycznej i wod.-kan. chwilami okazały się łatwiejsze do wyizolowania pianką pur , która ładnie wypełniała wszelkie szczeliny.

Sherlock inwestorka wypatrywała wszelkie przekłucia folii, które od razu uszczelniałam, oraz takie detale skryte pod rozłożoną folią:

Oczywiście nie pozwoliłam by tak odpuszczone zostały niektóre miejsca

Oczywiście nie pozwoliłam by tak odpuszczone zostały niektóre miejsca

Na wełnę poszła folia, by odgrodzić wilgoć z wylewek . Folia także łączona na zakładkę i sklejana taśmą naprawczą aluminiową. Wywinięta na ściany, mocowana takerem (omijając strefy kabli). Do niej przyklejana taśma dylatacyjna. U nas- z asortymentu firmy Weber:

20141007_130936m