Drzwi wejściowe

Są:). Wyczekane, wymarzone. W sumie to wybór mojego męża, bo kiedy ja miotałam się pomiędzy jednym a drugim modelem drewnianym, nieprzekonana do końca, ale też nie widząca alternatywy- Jarek zwrócił uwagę na reklamę drzwi Aluhaus w Muratorze.

Przyjechały do nas prosto z fabryki pod Krakowem. Ekipa montażystów przyjęła transport, sprawdziła dokładnie, po czym zabrała się do ciężkiej pracy. Ekipę pochwalę jeszcze niejeden raz, dziś skupię się na samych drzwiach:).  Szczęśliwie dotarły na naszą budowę bez żadnych, ale to żadnych uszkodzeń. Montaż także przeżyły bez uszczerbków, co zdecydowanie można uznać za sukces. Sam fakt, że ich wymiary są większe niż  wysokość kondygnacji parteru w budynku i szerokość otworu w murze może sugerować, że wstawienie ich w formie idealnej mogło nie być najłatwiejsze. 220x280cm…

20150130_123644_resized

Robią wrażenie. Mają płaskie nakładki, co podwyższa ich estetykę, ale także umożliwiło spełnienie wymogu przenikalności cieplnej; przy gładkich nakładkach trudniej jest wykonać duże,  idealne powierzchnie, ale można zmieścić więcej izolacji termicznej. Przyjechały w całości, nie trzeba było ich składać, co cieszy gdy myślę o przyszłym teście szczelności.

Efekty montażu do późnej nocy:

20150201_152205_resized

20150131_112414_resized

drzwi główne do budynku

20150201_152046_resized

Naświetla boczne drzwi mają bardzo ciekawy detal: szklenie Priva-Lite firmy Saint Gobain Glass. Jest to szkło laminowane z ciekłymi kryształami naniesionymi na powłokę folii i podłączone do zasilania. Kiedy jest podłączone do prądu- robi się przezroczyste, a odłączone staje się matowe. Daje to nam duży komfort prywatności, ale bez odcinania się od świata. Jeszcze tego cuda techniki nie sprawdziliśmy, ale na pewno będziemy korzystać z niego często. Być może tylko, gdy będziemy wychodzić z domu- szkło będzie matowe.

Nie będę ukrywać- obawiałam się tego etapu prac, świadoma, jak wiele może się nie udać. Ciężar, format, ciepły montaż, elektronika. Na szczęście- jeśli i produkcję i montaż powierza się prawdziwym fachowcom- to stres jest ostatecznie zbędny; zrozumiałam to, gdy zobaczyłam drzwi na żywo- wcześniej znałam tylko opinie na ich temat.  Stąd ta wielka ulga. Mam nadzieję, że testy budynku będą potwierdzeniem ich jakości, którą na razie oceniam bardzo wysoko.

20150131_112500_resized

drzwi do garażu

Drzwi do garażu też mają podwyższone parametry cieplne, z racji tego, że są w przegrodzie między ogrzewaną a nieogrzewaną i nieocieploną częścią budynku. Oczywiście ich montaż to sielanka w porównaniu do drzwi głównych. Niemniej jednak są również efektowne, dokładnie takie, o jakie nam chodziło.

 

9 myśli nt. „Drzwi wejściowe”

  1. Witam, proszę o info jak Wam się spisują drzwi wejściowe :) my mamy bardzo podobne, niestety jest na nich już rysa na rysie przez nieuważne mycie fachowców..

    1. Do tej pory spisują się wspaniale. Na szczęście u nas udało się uniknąć jakichś większych rys- jedynie kluczami w zamku troszkę zarysowaliśmy powierzchnię- teraz staramy się na nie uważać.

  2. Ma Pan rację, chyba przesadziłam lub raczej niepotrzebnie powtórzyłam słowa montażystów. To niemożliwe:). Pamiętam, że trochę mniej waży okno przesuwne w salonie 430x240cm. Przepraszam, usunę ten wpis.

  3. witam, a jak sprawdza się to magiczne szklenie Priva-Lite firmy Saint Gobain Glass? Jesteście Państwo zadowoleni?
    Jeśli to nie tajemnica to ile kosztowały takie piękne drzwi?

    1. Magiczne szklenie wykorzystujemy na co dzień- mamy kota, i jak wypuszczamy go na zewnątrz, to przez włączenie przezierności widzimy, kiedy znudził mu się spacer i czeka pod drzwiami. Albo, gdy chcemy zerknąć, kto stoi przed furtką. W ogóle, jak jesteśmy w domu, często szyba jest włączona czyli przezroczysta, a na noc i wyjścia robimy matową. To nasza ulubiona i bardzo praktyczna zabawka. Katalogowo taka szyba kosztuje około 1tys Euro/m2 netto.. Jest w dwóch opcjach- tańsza jest mniej matowa wyłączona ale też odrobinę mniej przezroczysta po włączeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>