Rozkręcamy działania

Niby prosta sprawa: dostawa elementów do ścian i zabudów gipso-kartonowych. A jednak- zajęła nam cały dzisiejszy dzień. Na rano zaplanowany był przyjazd tira prosto z fabryki RIGIPS w Stawianach, za Kielcami. Rozładunek umówiony także- w tej samej, co zwykle firmie. Niby wiedzieliśmy, czego się spodziewać, a nawet znaliśmy imponujące umiejętności kierowcy, który poprzednio zwinnie lawirował między przeszkodami. I nie przyszło nam do głowy, że w tych okolicznościach i przy lekko minusowych temperaturach będzie problem z terenem.

20150202_114912_resized

Kiedy już udało się wszystko rozładować, staliśmy się posiadaczami 8 palet z płytami oraz całego potrzebnego do nich osprzętu. A ludzie mający wnieść te stosy do budynku nagle wykruszyli się..

Na szczęście udało się znaleźć inne osoby: to pracownicy z sąsiedniej budowy:  zamachali do mnie w wyjątkowo odpowiednim momencie- nie mogłam tego nie wykorzystać:). Tym samym błyskawicznie powstał plan „B” na wniesienie płyt do domu i  nasz cały parter został do wieczora wypełniony karton-gipsem.  Uff…

8 palet z płytami, większość  długa na 3m; strach przeliczać na kilogramy lub sztuki...

8 palet z płytami, większość długa na 3m; strach przeliczać na kilogramy lub sztuki…

Jedna myśl nt. „Rozkręcamy działania”

  1. Pragnę dodać, żałując niezmiernie, że nie uczyniłam tego wcześniej, iż jestem bardzo wdzięczna kochanemu mężowi, który zwolniwszy się z pracy popędził na budowę zmienić mnie i pomagać przy załadunku płyt. Dzięki temu wszystkie kartongipsy przed nocą znalazły schronienie pod dachem, a mąż zyskał, oprócz kilku siniaków, także imponującą muskulaturę:). Tak trzymać!:).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>