Ruszyły prace wykończeniowe: zabudowa gk

W środę rano, zgodnie z ostatnimi ustaleniami,  Pan Marek z ekipą pojawili się u nas na budowie. Od razu przystąpili do wydzielania pomieszczeń na piętrze. I szybko zrobiło się ciasno:

20150205_155808_m

Dziś odbyło się gruntowne przeszkolenie z udziałem specjalisty z firmy Rigips. Właśnie na tym systemie będzie cała zabudowa gipsowo-kartonowa. Ściany na profilach „50″, z podwójnym opłytowaniem i wełną (Isover) w środku, w systemie 3.40.04.  To ważny element budynku, mający zapewnić odpowiedni komfort użytkowania, uwzględniając funkcję poszczególnych pomieszczeń.

U nas będą użyte 4 rodzaje płyt. Tu, na zdjęciu, pomiędzy pokojami sypialnymi- płyta Rigips PRO Aku, o podwyższonych właściwościach akustycznych, lepiej tłumiąca dźwięki. Docelowo w dwóch warstwach z każdej strony:

20150205_160210_m

Na sufitach płyta Rigips 4PRO, równa na wszystkich płaszczyznach i łatwa w układaniu.

Od strony korytarzy i pomieszczenia technicznego: trwała Rigips Pro Duraline wzmocniona włóknem szklanym: sztywniejsza, przenosząca większe obciążenia, wytrzymalsza i odporniejsza na wilgoć i uderzenia.

W łazienkach GLASROC H Ocean, impregnowana i obustronnie laminowana matą szklaną, odporna na wilgoć nawet w kabinie prysznicowej.

Do tego profile stalowe formowane opatentowaną technologią.

A w środku wypełnienie: wełna mineralna: pewnie  Aku Płyta, Isover.

Dygresyjnie: dziś krakowska afera z łosiem, to ja muszę wspomnieć, że Babice też mają swojego łosia, wędrującego po polach tuż przy naszej budowie. Teraz zastanawiamy się, czy nie zrobić wyższego ogrodzenia, by nieproszony większy gość nie zawitał na nasze podwórko…Niestety musiałoby to być bardzo wysokie ogrodzenie- mąż właśnie uświadomił mnie, że WAT ze swoimi zasiekami nie jest przeszkodą na duże zwierzę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>