Konstrukcja budynku

Wstępne ustalenia:

Bryła główna na płycie fundamentowej, ocieplonej od spodu XPSem zapewniającym ciągłość izolacji pod budynkiem, z opaską przeciwwysadzinową i drenażem. Ściany konstrukcyjne z silki: zewnętrzne grubości 18cm, a wewnętrzna konstrukcyjna być może 24cm. Ocieplenie ścian wełną mineralną Isover grubości około 35cm. Okna w grubości ocieplenia ścian. Elewacje częściowo: metodą lekką mokrą (tynk), a częściowo jako wentylowane z okładziną z łupka naturalnego na płycie OSB.  Stropy:  monolit/ Terriva/ filigran, ze wskazaniem na monolit, by na parterze nie było widocznego podciągu między jadalnią i salonem. Ściany działowe z płyt gk na stelażu, ma to być system Rigips o podwyższonych parametzzrach akustycznych. Dach płaski ocieplony wełną. Bryła garażu ze schowkiem ogrodowym zdylatowana względem budynku głównego, z osobną konstrukcją i nie przerywająca ciągłości izolacji cieplnej ścian domu. Posadowiona na klasycznych ławach fundamentowych. ściany z gazobetonu 24-30cm nieocieplone. Dach garażu płaski, pewnie ze styropianem, na wierzchu przysypany lekko drobnym żwirem, jako element widoczny z okien piętra. Podłogi z posadzkami żywicznymi, częściowo z betonu dekoracyjnego. Posadzki tarasu: beton. Pojawią się rozwiązania z pakietu Multi-Comfort House wpływające na szeroko rozumianą wygodę użytkowania budynku, w tym rozwiązania wpływające na polepszenie akustyki wnętrz, między innymi w rejonie klatki schodowej czy salonu. Dzięki temu będziemy mogli otworzyć przestrzeń schodów na salon.

3 myśli nt. „Konstrukcja budynku”

  1. Rany, trzeba wchodzić na Wasz blog codziennie bo inaczej się nie jest na bieżąco :-)
    Podziwiam zapał! Piękna wiosna w Warszawie to i budowa pewnie zaraz ruszy :-) Planujecie zamieszczać zdjęcia z budowy?
    A przy okazji pytanie od „oszczędnego”: czy zamierzacie ograniczać ilość odpadów na budowie, czy tylko skupiacie się na tym, żeby dom zużywał mało energii?

  2. My też jesteśmy Oszczędni:). na pewno zadbamy o to, by odpadów było jak najmniej na budowie. Mamy dobę internetu, grupa Stare Babice działa- można w okolicy kupić/ oddać deskowanie czy inne materiały kilkukrotnego użytku. Co się uda wykorzystać, to wykorzystamy.

  3. Teraz jesteśmy na etapie dobierania stropu i rozważamy użycie gotowego stropu, wykonanego specjalnie pod nasze wymiary w fabryce. To pozwoliłoby znacznie ograniczyć ilość potrzebnego deskowania na budowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>