Kominek podłączony

20150422_100039_resized

21 kwietnia: montaż kominka odbył się bardzo sprawnie, pomimo spowalniającej pracę kamery i fotografa z Muratora. Osób obserwujących całą akcję było tyle, że spokojnie mogłam zająć się pilnymi zakupami i podpisaniem umowy na wykonanie posadzki na piętrze. Obudowa zaizolowana płytami krzemianowo-wapniowymi, z doprowadzeniem powietrza bezpośrednio do wkładu kominkowego. Konstrukcja wkładu nieco inna niż tradycyjna- jestem zupełnie spokojna o ewentualny drugi test szczelności weryfikujący, czy kominek nie rozszczelni zbytnio budynku. Przypomnę- wybrałam model przeznaczony do budownictwa pasywnego. Wkład wygląda bardzo efektownie. Niestety jest całkiem mały jak na współczesne wnętrze, dlatego mam nadzieję optycznie powiększyć strefę wkładu ciemną szybą w utworzonej celowo wnęce w obudowie. Reszta obudowy będzie obłożona lakierowaną na złamaną biel taflą szkła.

Kilka zdjęć z montażu:

To fotka dla Kamila z FM; wymiary płyt gk, ustawienie rusztu do nich i wełny- wszystko jest modułowe, nic nie trzeba docinać; u nas system Rigips.

To fotka dla Kamila z FM; widać tu konstrukcję ścian gk: wymiary płyt, ustawienie rusztu do nich i wełny- wszystko jest modułowe, nic nie trzeba docinać; u nas system Rigips.

20150421_121009_resized 20150421_115031_resized

20150424_122617_resized

Między kominkiem i oknem doszła kolejna zabudowa- podpora dla telewizora, do którego wieszak będzie we wnęce. Telewizor będzie zakrywał wyciętą wnękę i ma wyglądać jakby wisiał- jego spód będzie oderwany od płaszczyzny ściany, a w tle ma się znaleźć łupek- ten sam, co na elewacji. pod łupkiem i pod poziomem kominka będzie szeroka wisząca szafka rtv. Ten telewizor w salonie to kompromis po adaptacji naszych planów budowlanych do projektu domu pasywnego (tj droższego i zwartego w bryle, dla którego musieliśmy okroić powierzchnię parteru). W pierwotnej wersji miał być kameralny kącik telewizyjny blisko salonu- decydując się na dom pasywny postanowiliśmy nie wyodrębniać tej strefy.

Wkład kominkowy montowała firma Toma Kominki, którą mogę szczerze polecić, znam ją nie od dziś i znów mnie nie zawiodła. Firma obsługuje inwestycje wzorowo: z wizją lokalną przygotowującą do montażu, doradztwem, fachowym wsparciem, bez zniszczeń (czego niektóre firmy nie mogą się nauczyć), sprawnie, zgodnie ze sztuką budowlaną; ma duże doświadczenie i przyzwoite stawki (także dla inwestora:) ).  Ma też rekomendację producenta, a to cenne jeszcze bardziej. Polecam:).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>