Spotkanie Forumowiczów Muratora

70d0e650d671e9eam

W zeszłą sobotę, w dostojnej scenerii Pałacu Prymasowskiego, odbyło się rewelacyjnie zorganizowane spotkanie forumowiczów Muratora. Na około 200 uczestników czekał bogato przygotowany program „merytorycznie, rozrywkowo i towarzysko”, suto zastawione stoły i gotowe do spożycia trunki. Spotkanie trwało 6 godzin, a program spokojnie mógłby wypełnić 2 razy więcej czasu; trzeba było wybierać, w której sali chce się być „bardziej”:). To wszystko w więcej niż serdecznej i rodzinnej atmosferze, okraszonej ciekawością fizyczności osób, które w większości znało się jedynie z forumowych „nicków”. Była także duża grupa osób będących na forum Muratora od momentu jego powstania, tj od 2001roku; to niesamowite, zwłaszcza jak pomyśli się, że wtedy połączenie z internetem następowało jedynie „przez tepsę” a impulsy nabijały się z bezlitosną regularnością; pamiętacie te czasy bez wi-fi? :).

Była też duża dawka emocji i refleksji dla mnie. W sali balowej , przy luźniejszych tematach i programie bliższym rozrywkowemu, w tle na telebimie wyświetlane były filmy telewizji Murator,  z czego większość to te nakręcone na naszej budowie. Przyznać muszę, że to uświadomiło mi, jak dużo procentowo czasu i zaangażowania kosztowało to twórców. Wyjątkowo wzruszająca chwila, jedna z tych, które zostaną pewnie na zawsze we wspomnieniach.

Był też niezmiernie ciekawy panel dyskusyjny z prezentacjami osób budujących. Wiele przemyśleń dały opowieści o zmaganiach, o wymiarze budowania pomimo przeciwieństw losu, chorób, tragedii, a z wszystkich tych historii wynikał jeden wspólny mianownik: optymizm i wiara w marzenia. Ja oczywiście także opowiedziałam o naszej budowie, rozwijając dyskusję specyfiki budowy domu energooszczędnego i nadając swojej prezentacji tytuł: „Dom pasywny… zbudować każdy może”, trochę przewrotnie, ale skoro nam się udało, to chyba każdy może tego dokonać, troszcząc się po drodze o jakość wykonania:).

Tu relacja ze spotkania:

Spotkanie Forum Muratora

 

Jedna myśl nt. „Spotkanie Forumowiczów Muratora”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>