Dom Światłem Malowany

Po dłuższej przerwie z przyjemnością opowiem o dzisiejszych wydarzeniach. Rzutem na taśmę uzupełniliśmy niedobory świetlne w całym domu… prawie, bo w jednej szafie wciąż brakuje zasilacza do podświetlenia drążka, ale to już zupełny detal;).

Kilka dodatkowo podświetlonych miejsc zupełnie zmieniło cały budynek, przynajmniej ja mam takie wrażenie, na świeżo:). Zarówno w środku  jaki i z zewnątrz; brakowało np. delikatnego, rozproszonego podświetlenia w rejonie telewizora- teraz już jest:

20160114_172955_resizedm

Mamy jeszcze choinkę … jak widać- dzieci nie pozwalają jej rozebrać, choć uschła na wiór, wciąż dobrze się prezentuje… jest na prawie całą wysokość pomieszczenia:)

Luźno rzucona za szafką taśma led stworzyła całą świecącą dość delikatnie płaszczyznę, dodała klimatu. Brakowało mi jej:).

W przedsionku elektryk zajął się wnętrzem szaf, a oprócz tego wnęka przy przyszłym siedzisku zyskała podświetlenie akcentujące:

20160114_173735_resizedm

Podświetlona wnęka odbija się w wbudowanej szafce lustrzanej, naszej apteczce.

Z zewnątrz dom już nie tonie w mrokach naszej niedoświetlonej wsi, mam nadzieję, ze teraz będzie trochę bardziej widoczny z daleka- do tej pory bywały problemy z dojrzeniem budynku po zachodzie słońca:). Taśma led dokoła bramy garażowej z powodzeniem oświetla cały podjazd, a liniowe lampy na tarasie dodały mały wyrafinowany smaczek- detal, który mnie bardzo się podoba:

20160114_163025_resizedm

gotowe lampy leżą na dwuteownikach tworzących konstrukcję nośną daszku; idealnie wpasowują się w zadaną szerokość

20160114_163111_resizedm

I jeszcze ujęcia, które wałkujemy po wielokroć:) :

20160114_162914_resizedm

20160114_162947_resizedm

Uff… Teraz mam poczucie, że zostało dosłownie kilka detali…. i dom będzie wykończony w stopniu satysfakcjonującym:).

9 myśli nt. „Dom Światłem Malowany”

 1. Śledzę profil prawie od samego początku. Wielkie brawa. Pięknie dom się prezentuje na zdjęciach, a najlepsze, że jestem Państwa sąsiadką ze wsi obok i mam możliwość podziwiać go jak przejeżdżam obok :)
  Pozdrawiam

 2. Gratuluję,
  w moim odczuciu dom prezentuje się bardzo harmonijnie i cieszy oczy : )
  Obrócenie garażu dodało „pazurka” – fajnie wygląda cień nad elewacją z garażem – to oczywiście detal … ale przecież dom to tysiące detali …
  Dużo cennych informacji … wszystkie wpisy obczytane, filmy obejrzane, oprócz jednego : ( o płycie fundamentowej w deszczu – ten odcinek zawiesza mi się. Spróbuję innego dnia …

  Jak subiektywne odczucia z użytkowania rekuperatora?
  Chodzi mi o komfort powietrza ale też akustyczny. Widać było, że podczas budowy dużo uwagi zwrócono także na izolację akustyczną – co mnie bardzo interesuje ze względu na plany budowy domu. Boję się szumu rekuperatora. Faceci tego nie słyszą ale jak w odczuciu kobiety?

  Ciekawi mnie również do jakiej temperatury nagrzewa się podłoga?
  Chociaż w nowym domu pewnie odbywa się codzienny rytuał palenia w kominku? Może nie było jeszcze okazji aby podłoga grzała?
  Acha, może gdzieś mi umknęło – nowy dom, wybudowany w jeden sezon ma w sobie dużo technologicznej wiloci, która znacznie może wpłynąć na ogrzewanie … z każdym sezonem będzie jej mniej … pewnie dopiero za dwa, trzy lata już jej nie będzie … ż
  Życzę powodzenia … czekamy na dalsze wpisy.

  Bardzo mi się podoba przeszklenie oddzielające salon od wejścia. Wydaje się skończone, czysta forma.
  Drzwi wejściowe też ciekawe, przeszklenia pozwalają na pełne rozwarcie skrzydła – to ważne i wygodne, wiem bo u mnie trochę mi brakuje : (

  Dużo radości z domu życzę.

  1. Dziękuję za miłe słowa:). Zwraca Pan uwagę na detale- wyczuwam kogoś zaangażowanego w architekturę:).
   Używanie rekuperatora przebiega bezproblemowo. Zimą właściwie cały czas jest ustawiony najniższy bieg. Jak są goście- bieg średni, a jak spalę znów mleko- to bieg najwyższy. Oceniamy, że instalacja jest całkiem cicha. Najniższy bieg jest niesłyszalny także nocą.
   Podłoga nagrzewa się do około 27st. Grzeje czasem, niedużo. Jak były mrozy- grzała sporo. Zwyczajowo niemal wystarcza kominek.
   Wydzielony przedsionek na czas zimowy rzeczywiście jest praktyczny.
   Pozdrawiamy:)

 3. Witam,
  Pani Marzeno bardzo ładny dom wybudowali Państwo.
  Ciekawe pomysły i rozwiązania.
  Jestem właśnie na etapie budowy domu i rozmyślania jak ma wyglądać wnętrze. Dużo inspiracji czerpię z Pani bloga.
  Podoba mi się oświetlenie schodów. Bardzo proszę o nazwę firmy. Drzwi szklane – rewelacja.
  Pozdrawiam

  1. Oświetlenie na schodach to praca głównie wykonawcy : profil do taśm led z przesłoną, wbudowany w ścianę. Bezimienny:).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>