Izolacja termiczna

Możemy już podać konkrety dotyczące ocieplenia budynku zawarte w projekcie budowlanym. Ściany zewnętrzne zaizolowane będą wełną mineralną ISOVER TF PROFI o grubości 40cm (! sic). To wełna mineralna z włókien skalnych o dobrym współczynniku przewodzenia ciepła =  0,036 W/mK.

Tam, gdzie będzie okładzina z łupka naturalnego, planowana jest elewacja wentylowana z wełną gr. ok. 32cm, o najlepszym współczynniku u= 0,030 W/mK.
Na dachu położony będzie zestaw ISOVER „Platynowy Dach”, gr. 36-58cm. Składać się będzie z dwóch warstw eliminujących mostki cieplne. dachów płaskich. Stosowany jest pod bezpośrednie krycie papą, membranami PVC i EPDM.

Pod płytą fundamentową będzie xps 30cm. Na płycie dodatkowo ISOVER Stropoterm 6cm.

4 myśli nt. „Izolacja termiczna”

  1. A będzie cały czas taka sama temperatura, niezależnie od tej na zewnątrz. Wszystko jest względne :-)

    1. Bardzo liczymy na komfort użytkowania:) dzięki tej grubej izolacji cieplnej, do tego naturalnej. Słyszałam kilka historii na temat pożaru z udziałem styropianu, i jestem spokojniejsza, że będziemy mieli na ścianach wełnę.

  2. Panie Sceptyk, względności to jest teoria. Jak rozumiem w domu jest wszystko wyliczone i tam będzie jak miało być. Dobrze kombinuję?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>