Coś więcej o materiałach

Powoli zapadają decyzje co do użycia materiałów do budowy. I powoli odkrywamy bogaty asortyment grupy Saint Gobain:). Wspominałam o pustakach silka na ściany zewnętrzne (producent nie wybrany). Zastosujemy do nich zaprawę murarską do cienkich spoin, cementową,  Weber ZM506 (M-Fix):

http://www.netweber.pl/uploads/tx_weberproductpage/weber_ZM506_M-Fix_.KT.pdf

Pozostałe produkty na ściany zewnętrzne też będą marki Weber: zarówno zaprawa klejowa do mocowania wełny mineralnej w systemach ociepleń, jak i tynki paroprzepuszczalne, farby, płyny gruntujące, siatka z włókna szklanego czy łączniki mechaniczne do wełny:

http://www.netweber.pl/produkty-elewacyjne/produkty.html

Od wewnątrz na ścianach murowanych pojawi się tynk cementowo-wapienny Weber TP571 (IP18):

weber TP571 (IP18)Leca® KERAMZYT izolacyjny L

Może samotnie, a może wspomagany gładzią.

Wykorzystamy też Leca® KERAMZYT,  na opaskę drenażową dokoła budynku i być może także pod podłogę na gruncie garażu. Widzę, że można też nim obsypać powierzchnię stropodachu:

Leca® KERAMZYT izolacyjny L

Do wzniesienia ścian garażu wykorzystamy pustaki  z keramzytu Termo Optiroc 24:

Z asortymentu Webera na pewno skorzystamy przy wykonywaniu wylewek.  Nie wiem, który dokładnie rodzaj wybierzemy, ale sporo dobrego naczytałam się o Weber.floor MIXOKRET. Polecają go fachowcy oraz inni doświadczeni:).

Same naturalne, sprawdzone, bezpieczne i przebadane produkty.

Na zewnątrz pojawi się też, pod łupkiem, mocowanie pasywne płyt elewacyjnych, tzw. system Phoenix, który wejdzie w skład fasady wentylowanej wraz z wełną o podwyższonych parametrach ciepłochronnych i membraną paroprzepuszczalną wiatrochłonną Isover.

Ścianom działowym i zabudowie gk poświęcę osobny wpis, bo to też ciekawy temat; tak samo ujęta jest oddzielnie wełna mineralna, której zużyjemy pewnie tyle, co 3-4 „zwyczajne” domy:).

Okna- kolejny temat rzeka, także wymaga szczegółowego opisu. Będziemy mieć szklenie, o którym jeszcze pół roku temu moglibyśmy tylko pomarzyć…o tym wkrótce:).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>