Ściany działowe

Profile- tak atrakcyjne, że będzie żal zakrywać je płytami gk:

CW 50 ULTRASTIL®

ULTRASTIL, RIGIPS, tzw. „50″, „UW” (pionowy) i „CW” (poziomy), w systemie 3.40.04, podwójnie obłożony płytami gipso-kartonowymi.

 

Izolacyjność akustyczna tej ściany wyniesie Rw= 55dB. To dokładnie tyle samo, co dla ściany murowanej z silikatów o najwyższej gęstości i grubości 24cm . Sporo:), a wszystko zmieści się w 10cm. W środku będzie wełna mineralna Isover gr. 5cm.

2 myśli nt. „Ściany działowe”

 1. Fajnie, bo nie trzeba będzie gipsować ścian, od razu będzie równo. Ale to nie jest częste, że ściany działowe w domku są z płyty…ciekawe dlaczego?

 2. O, wybór takich ścian bardzo dużo nam ułatwi.
  Pierwsza sprawa-bardzo dobra izolacja akustyczna pomieszczeń.
  Druga- łatwość w budowie dla wytrawnego wykonawcy.
  Kolejna: wygoda w konstruowaniu niestandardowej zabudowy, montażu wkomponowanych w ścianę linii i punktów świetlnych.
  Brak nadmiaru wilgoci.
  Gotowe, gładkie powierzchnie bez konieczności nakładania gładzi.
  Brak niepotrzebnego obciążania konstrukcji.
  Tak naprawdę same zalety, i jesteśmy pewni, że to najlepsze rozwiązanie. Kiedyś obawiano się tego typu ścian ze względu na trudności w wieszaniu w dowolnym miejscu np. szafek w kuchni; teraz łatwo to obejść. Błędy wykonawcze i pękanie też zrobiło swoje; niewiele jednak potrzeba by wykonać te ściany zgodnie ze sztuką i trwale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>