Przygotowanie działki do startu

Szykując się do planowanego wejścia ekipy przygotowaliśmy powoli działkę. W ostatnim tygodniu zjechał do nas świeżutki garaż aluminiowy. Elektryk wykonał przyłącze prądu: 2x siła + 2x gniazda 230V + podłączenie lamp z czujką ruchu na słupie.  Kręgi chroniące studnię czekają na wkopanie:

20140514_141240a

Na razie pełna sielanka.

Zaparkowała też u nas WC Chatka. W sobotę, 17 maja, w strugach deszczu, przyjechała na budowę koparka  z czterokołowym napędem, i grzęznąc w terenie, próbowała zająć się obrobieniem studni. Nadaremnie: operator po próbie przejechania przez działkę i ryjąc korytarze w gruncie, w końcu dał za wygraną.  Efekty:

20140517_112121

Na szczęście, po całym deszczowym dniu, nastała słoneczna niedziela, i działka powoli zaczęła obsychać. Słyszymy co raz, że mamy wyjątkowo urodzajną glebę; z hodowlą roślin nie będzie problemów. Ale co z budową?

Na początku prac ziemnych zajęliśmy się przygotowaniem solidnego wjazdu na teren. Wybierając z podjazdu cały humus:

20140519_135802

Firma z Borzęcina przywoziła po kolei: pospółkę, potem piach podsypkowy, zagęszczany w warstwach po ok. 20cm, a na ostatnią warstwę grubości 15-20cm- drobny gruz. Podjazd prezentuje się dobrze:

20140519_180615

Kruszywo było bez żadnych „niespodzianek”; pospółka praktycznie bez gliny, ładnie zagęściła podstawę wjazdu. I po początkowych problemach „terenowych” jesteśmy gotowi na przyjazd ekipy budowlanej.  Gdybym nie była cały dzień na miejscu, to chyba nie uwierzyłabym, że na podjazd pójdzie 7 wywrotek kruszywa.

Studnia też prawie gotowa. Na razie niestety kręgi zbierają wodę z terenu- tym problemem zajmiemy się później.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>