XPS wybrany

Wertując ofertę rynkową zdecydowaliśmy się na produkt polski: Synthos XPS  PRIME S 30:To dość nietypowe płyty polistyrenu, chyba jedyne w kolorze szarym. Mają podwyższony parametr ciepłochronności, co jest dla nas niezwykle ważne. Do ich produkcji nie stosuje się szkodliwych freonów,  a proces spieniania płyt oparty jest na bazie dwutlenku węgla, zatem brak w nich szkodliwych czynników spieniających.

Mam nadzieję lada moment obejrzeć je na żywo na budowie:). Wtedy będę mogła szerzej wypowiedzieć się na temat ich jakości. Zjedzie do nas 46m3, co zajmie chyba ostatnie wolne strefy działki:).

Po konsultacji z kierownikiem budowy i wykluczając ewentualność pełzania płyty na polistyrenie, zdecydowaliśmy się na 3 warstwy po 10cm, układane na zakładkę. Dolną warstwę zamierzamy skrupulatnie kleić, tak samo elementy pionowe.  Wszystkie łączenia musimy zrobić bardzo szczelne, chroniąc się przed jakąkolwiek stratą ciepła z budynku. Na razie na płytę o wymiarach 11×11,4m zakupiłam 5 opakowań po 20 kg kleju Izolan WL.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>