6. dzień budowy

Od rana ekipa pracowała nad zbrojeniem do fundamentów garażu i tarasów. Po południu odwiedził nas kierownik budowy sprawdzić zbrojenie i przygotowane podłoże.  Potem końcówka prac, i zajechał beton z pompą. Tu wyrazy szacunku dla organizacji pracy betoniarni: dzień przed umówionym terminem na dostawę przyjechał na budowę przedstawiciel firmy, sprawdził jakość dojazdu do posesji, i długość potrzebnego wysięgnika pompy. I całe szczęście, bo szacowana standardowa 24m nie dałaby rady. W dzień dostawy znów zajechał przedstawiciel dopytać, czy umówiona godzina jest wciąż aktualna. To bardzo ważne przy tempie prac naszej ekipy:). Po skorygowaniu godziny przyjazdu beton pojawił się na miejscu bez żadnych niespodzianek. Na potrzebną dolewkę nie musieliśmy też zbyt długo czekać. Zatem należą się pochwały za profesjonalizm.

20140527_171052_resized

20140527_175104_resized

20140527_191037

Ostatnie zdjęcie to dobry pretekst do zastanowienia się nad sposobem szalunku mającej w tym miejscu stać  krótkiej ściany (do konstrukcji zadaszenia na elewacji południowej). Dobrze wyglądałyby one, gdyby nie naciągać ich żadnym tynkiem, zostawić jakże modny ostatnio beton na widoku. Na razie mamy 2 wersje formy szalunku:

- prostą, bezpieczną i nudniejszą- z płyt OSB

- lub z desek, które mogą odcisnąć piękny rysunek usłojenia na betonie, ale też mogą popękać, rozszczelnić się czy wypaczyć, i z dobrego efektu wtedy nici….

- lub wymyślimy coś pośredniego albo zupełnie innego.

Teraz przyszło mi do głowy, że w takim miejscu dobrze wyglądałyby też słupo-gazony:

ale na to chyba już trochę za późno…

Na koniec zamieszczę zdjęcie z wczorajszej krótkiej, kilkuminutowej  trasy od autobusu do naszej działki, jakieś 200m od działki:

20140527_133036_resized

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>