PRZERWA NR 2, POLEWANIE BETONU

Ekipa po zalaniu stropów znów odjechała by wznieść w międzyczasie kolejny dom, a my doglądamy betonu. Zgodnie z deklaracją, ma wrócić do nas 22 lipca; droga ekipo: czekamy:). Cegły przygotowane na piętrze, tak jak się umawialiśmy:

20140721_123904_resized

Mąż w wolnym czasie przyłożył się do ekstremalnie dokładnego uszczelniania ścian zewnętrznych. Nie wiem, czy jesteśmy przesadnie pedantyczni, ale w obliczu ostatnio odrzuconych wniosków o dofinansowanie dla domów energooszczędnych, może lepiej zrobić coś dokładniej niż należy, by potem nie żałować, że się nie dołożyło wszelkich starań do osiągnięcia wytyczonego celu. Tak więc, świadomi, że poprawiamy bardzo dobrze wymurowane ściany, robimy takie wyklejanki:

20140722_105936_resized

21 lipiec: kończy się czas mojego urlopu „na wielkiej płycie” i pielęgnacji betonu. Nie opuszczają nas upały (tu tylko w weekend było burzowo), i pracy z tym jest sporo. Do tego systematycznej. Nie zastąpiła mnie automatyka, choć bardzo bym tego chciała. Mamy wodę ze studni, z dość słabym ciśnieniem, i więcej niż 1 zraszacz nie wchodzi w rachubę, a nasza powierzchnia stropów wymaga co najmniej 4 sztuk. Następnym razem będę mądrzejsza- szkoda, że dopiero w ostatnich dniach wymyśliłam użycie linii kroplującej (rozglądając się za sprzętem ogrodowym, natknęłam się na takie cuda); wszystko zasilane byłoby z 1 źródła, pewnie 2x100m ze złączką załatwiłoby sprawę. Rozglądając się za sterowaniem nawadniania na etapie pielęgnacji płyty fundamentowej znalazłam w marketach budowlanych tylko dość drogą automatykę cyfrową, na dodatek do podpięcia przy źródle wody, co w przypadku studni byłoby kłopotliwe; dopiero później otrzymałam w prezencie super gadżet, niewielkie urządzenie mechaniczne o wartości poniżej 20zł, które pozwala na ustawienie załączania pompy wody w zadanych odstępach czasu i na odpowiedni czas, a jedynym ograniczeniem jest fakt, że cykl dobowy jest przy takim sterowaniu zawsze ten sam. Programator już teraz bardzo się przydaje, zajmując się częścią stropów- moja praca dzięki niemu jest krótsza. Na stropie dachu nad piętrem, o powierzchni 11x11m będzie to już samowystarczalne źródło polewania, o ile sprawdzi się linia kroplująca:). Wygląda to mniej więcej tak:

I nasze stropy:
20140721_123916_resized
20140721_123950_resized

Jedna myśl nt. „PRZERWA NR 2, POLEWANIE BETONU”

  1. Jeżeli będzie Pani użytkować studnie czy do polewania ogrodu czy jako ujęcie wody pitnej warto pamiętać o jej konserwacji, a także regularnym czyszczeniu, aby jej jakość była jak najwyższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>