24. 25. i 26. dzień budowy

23 lipiec: prace wznowione. Powoli rośnie piętro części mieszkalnej i attyka nad garażem. Nad garażem będzie dość egzotyczna kombinacja materiałów, by bez trudnego i zbędnego cięcia wykonać mur wysokości 32cm: na pustakach keramzytobetonowych będzie położony, przeznaczony do ścian działowych, gazobeton gr.8cm.

24 dzień

W międzyczasie wybrałam dostawcę stropu nad piętrem: terivy. Dopinamy też sprawy związane z oknami, by móc je za kilka dni zamówić, kiedy już będzie możliwy pomiar wszystkich otworów. Patrząc, jak pod wpływem byle ulewy namakają ściany z silki, zaczęłam się mocno zastanawiać, czy na pewno dobrym pomysłem jest tynkowanie ścian wewnętrznych przed instalacją okien. Wykonawca twierdzi, że to nie zaszkodzi tynkom gipsowym, i tego będę się trzymała; w końcu to on ma na tym polu doświadczenie. Uspokoił też moje pozostałe obawy, bo jakby nie było- będziemy tynkować dość szybko po postawieniu ścian i żadnym cudem nie wywiążemy się z teoretycznie potrzebnych 4 miesięcy między gotowym sso a tynkami; u nas będą to zapewne 2 miesiące. Niemniej jednak liczę się z jakimiś drobnymi rysami, kiedy budynek będzie się jeszcze „układał”;przecież przy gipsach dość łatwo takie rzeczy naprawić.

Sporo czasu zajęło mi ustalanie ostatecznych warstw dachowych. Mamy zaprojektowany dach balastowy z warstwą wykończeniową w postaci żwiru, który został zakwestionowany przez wykonawcę jako niepraktyczny i łatwo usuwalny przy odśnieżaniu. Po konsultacjach zdecydowaliśmy się ten żwir pozostawić, dzięki niemu nie musimy mocować na całej powierzchni dachu wełny kołkami- wystarczy, jeśli przytwierdzimy ją obwodowo. Tym samym nie musimy kupować szeregu kołków o różnych długościach (wełna na dachu ma mieć 36 do 56cm), co byłoby znaczącym kosztem; żwir będzie dobrze dociskał wszystkie warstwy i dodatkowo nie dopuści do łatwego przegrzania dachu. Dochodząc do sedna: żwir zostaje, ponieważ  mamy potwierdzenie konstruktorów, że nasz dach wytrzyma duże obciążenie  i  NIE TRZEBA BĘDZIE GO ODŚNIEŻAĆ. Tego się nie spodziewaliśmy:).

25. dzień budowy: mury znów rosną, jest już połowa piętra i gotowe attyki nad garażem:

20140724_142424_resized

26 dzień:

20140725_122011_resized 20140725_122020_resized 20140725_122534_resized

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>