31. dzień budowy: zakończenie prac 1. etapu

Ostatni dzień ekipy p. Konrada na budowie:

strop nad piętrem zalany, attyki wymurowane, zaszalowane wieńce attyk.

strop nad piętrem wylany, attyki wymurowane, zaszalowany wieniec attyki.

Na koniec prac wymyśliłam dość spontanicznie, a ekipa na szczęście podłapała pomysł: donicę, która będzie wylana z betonu. Trzeba było zrobić szalunek do niej, p. Konrad złapał w mig, o co chodzi:

20140801_133424_resized

20140801_161949_resized

20140801_162140_resized

akcja betonowanie

akcja betonowanie; nie było łatwo zaaplikować beton w ścianki 10-centymetrowej szerokości;

20140801_171420_resized

wylewanie wieńca attyki bryły głównej

 

20140801_173324_resized

wylewanie słupów

 

4 myśli nt. „31. dzień budowy: zakończenie prac 1. etapu”

 1. Czy polecilibyście firmę Pana Konrada? Poszukuję sprawdzonej ekipy do stanu surowego, z którą nie będę musiał się kopać, jeśli chodzi o sensowność rozwiązań i jakości wykonania w budynku pasywnym.
  Btw. Zaczynamy na wiosnę niedaleko od Was, bo w Zaborowie.

  1. Tak, uważam, że możemy ich polecić. Jako wykonawców: oni nie bardzo mają doświadczenie w budynkach pasywnych, ale znają swój fach. Poradzili sobie ze zbrojeniami łatwo, płytą fundamentową, murowaniem silki. Czytają dość dokładnie projekt- a ten mieliśmy przygotowany z detalami. To ekipa tylko od stanu surowego- niekoniecznie muszą się znać na wszelkich tajnikach domów energooszczędnych..

   1. Dzięki za odpowiedź. Patrząc na Wasz dom w stanie surowym muszę przyznać, że bardzo się starali. Czy mierzyliście odchyłki od wymiarów, kątów, poziomów płyty i stropu?
    Do płyty biorę wykwalifikowaną ekipę, a sama konstrukcja ścian, słupy, stropy to tradycyjna technologia beton, silka, teriva, więc nic nadzwyczajnego z czym dokładna ekipa miałaby sobie nie poradzić.
    Później dopiero robi się skomplikowanie, ale to już zadania dla innych firm.
    Czy mogę prosić o kontakt do firmy Pana Konrada na priv?

    1. Odchyłki od wymiarów są znikome, nie musieliśmy ich mierzyć,bo zrobiły to za nas inne ekipy: np od montażu okien (do systemu MOWO potrzebne są idealnie wyprowadzone płaszczyzny ścian) i od wykończenia wewnętrznego (wszelka zabudowa gk i okładziny ścienne: gresy wyławiają ewentualne nierówności), które nie miały problemu ze swoimi pracami- w wykończeniu nie widać krzywych sufitów np;), ciepły montaż okien też odbył się bez przygód. Silka właściwie wymaga dobrego wykonawcy, który radzi sobie z płaszczyznami.. A namiar wysłany:).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>