Izolacja termiczna dachu- część mieszkalna

Tu istotną rolę pełni pogoda- nie można wykonywać prac izolacyjnych zewnętrznych podczas deszczu. Najbezpieczniej jest, gdy w ciągu jednego dnia ułożone są wszystkie niezbędne warstwy izolacji do uzyskania szczelności na takim poziomie, by woda opadowa swobodnie spływała do wpustu nie mając styku z warstwą izolacji termicznej.  Na pierwszy rzut poszło rozłożenie folii paroszczelnej,  na zakładkę, ze sklejaniem wszystkich łączeń. Folia wywinięta jest wysoko na ściany attyki. Na to położono wełnę- najpierw warstwy 1x15cm i 2x10cm, potem wełna wyprodukowana w spadkach ( w formie klinów wg opracowanego projektu), a na to deska dachowa 4cm. Wszystko w systemie „Srebrny Dach” Isovera. Na wełnę poszła gruba, 2mm folia PCV Bauder, ze skrzętnie zgrzewanymi na miejscu łączeniami. Na folii będzie rozłożona, także z zakładkami, i lekko wywinięta na attykę geowłóknina o gramaturze 300g/m2, a na tym grubym dywanie warstwa balastowa: żwir frakcji 8-16mm- około 5cm. Mieliśmy w ramach oszczędności rozłożyć sami geowłókninę i żwir, ale … skapitulowaliśmy sprawdzając wagę rolki geowłókniny i myśląc dalej o tonach żwiru do rozłożenia…

geowłóknina i wpust dachowy czekają na montaż

geowłóknina i wpust dachowy czekają na montaż

20140917_112755_resized

obróbka komina, z płytami ognioodpornymi od wewnątrz

obróbka komina, z płytami ognioodpornymi od wewnątrz

Po kontroli uzupełniane sa drobne szczeliny na łączeniach wełny, paskami tego samego materiału

Po kontroli uzupełniane są drobne szczeliny na łączeniach wełny, paskami tego samego materiału

profil montażowy między wełną i folią pcv

profil montażowy między wełną i folią pcv

pierwszy pas folii, rozkładany od komina

pierwszy pas, rozkładany od komina; komin wyszedł dość wysoko, chyba będziemy go nieco obniżać

obróbka wpustu; tu jest pokazany pierwszy element. po zaizolowaniu attyki będzie dodany drugi wpust, na przedłużenie kanału.

obróbka wpustu; tu jest pokazany pierwszy element. Po zaizolowaniu termicznym attyki będzie dodany drugi wpust, na przedłużenie kanału.

 20140912_134458_resized20140912_134726_resized

To efekt pierwszego dnia prac. Do tego attyki zostały osłonięte czasowo folią budowlaną.

Kolejnego dnia Panowie rozpoczęli obróbkę attyki. Pierwsze warstwy wyglądają tak samo jak w garażu, tylko płyta osb wysunięta jest przed mur, do połowy planowanego ocieplenia elewacji. Montowana później druga płyta będzie na niemal pełną grubość wykończonej elewacji.

wewnętrzna strona ścianki attykowej- montaż płyt osb

wewnętrzna strona ścianki attykowej- montaż płyt osb

widoczne wysunięcie płyty osb w planowane ocieplenie ścian

widoczne wysunięcie płyty osb w połowę  planowanego ocieplenia ścian

 

Jedna myśl nt. „Izolacja termiczna dachu- część mieszkalna”

  1. Ja polecam ocieplenie od środka masą aerożelową gdzie 1 mm daje tyle co 10 cm styropianu .Materiał ocieplaściamy izoluje, likwiduje grzyba i mostki termiczne więcej na:

    [ reklama ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>