Montaż okien

Odcinek pierwszy z cyklu montaż okien:): Przyjechała część okien, dosłownie na kilka minut, by za chwilę odstawić je w spokojne i bezpieczne miejsce.

20140915_111653_resized

Tymczasem ekipa zabrała się za pracochłonny ciepły montaż w systemie illbruck MOWO. Ciekawostka: za każdym razem, gdy montowany jest ten system, bez względu na lokalizację- przyjeżdża na budowę przedstawiciel producenta i osobiście nadzoruje prace montażowe.  Dzięki cennym radom ekipa działała dokładnie tak, jak powinna i zgodnie z  obejrzanymi przeze mnie filmami instruktażowymi.

profile główne illbruck MOWO

20140915_121306_resized

Uciążliwe są na tym etapie wszelkie nierówności ścian. U nas pracochłonne jest wyrównywanie żelbetowych nadproży, w których po dłuższych upałach szalunki tak porozsychały się, że beton podczas zalewania zastygł także w szczelinach między deskami; teraz trzeba cały ten nadmiar w bezpośrednim sąsiedztwie okien usunąć.

pierwsze okno

20140915_135013_resized

pierwsze okno

profile musza być idealnie wypoziomowane

profile musza być idealnie wypoziomowane

na koniec, po chwili schnięcia kleju profil jest przykręcany do ściany

na koniec, po chwili schnięcia kleju profil jest przykręcany do ściany

Czas wiązania kleju montażowego w tym systemie to minimum 6 godzin, dlatego montaż okien przewidziany jest na kolejny dzień.

Następnego dnia wyrosło pierwsze okno:

20140917_164055_resized

Jesteśmy zadowoleni z decyzji, by nie robić w nim podziału. Ma szerokość 180cm, nowocześniej wygląda na elewacji bez słupka:

20140917_163617_resized

Otwierane może być tylko do mycia, na co dzień jedynie uchylne.

Efektownie wygląda praca taśmy rozprężnej illbruck; po montażu bardzo powoli zmienia swoją objętość do momentu, aż wypełni całą szczelinę:

taśma niedługo po montażu

taśma docelowo rozprężona

taśma docelowo rozprężona

Jest paroprzepuszczalna. Na nią od strony wewnętrznej zamontowana będzie taśma paroszczelna.

Odpukać, ekipa z głową i dokładnie pracuje. Wszystko wygląda bardzo obiecująco.

2 myśli nt. „Montaż okien”

  1. Mam pytanie odnośnie tego okna 180 cm bez podziału. Jest super! Podobają mi się takie szerokie, a niskie okna, ale nikt nie chce wykonać takiego okna rozwieralno- uchylnego, jedynie uchylne (u mnie ma być 180×120). Czy u Ciebie też tak jest? Napisałaś, że otwierane może być jedynie do mycia- w jaki sposób je otwierasz? Ściągasz zabezpieczenie, i „kładziesz” okno? Czy jest to wygodne do mycia? Czy nie jest uciążliwe? Czy może myjesz okno z zewnątrz? U mnie nie będzie opcji umycia okna od zewnątrz, gdyż nie jest na parterze i stąd mój dylemat czy nie wziąć z podziałem… (choć nie do końca mi się to podoba).

    1. Okna bez słupków na piętrze są tylko uchylne, i otwieramy je do mycia tak, jak opisałaś. Koniecznie w co najmniej 2 osoby, bo jest ciężkie. Na parterze mamy jedno okno- fix- nieotwieralne, wysokie- tu nie ma problemu z myciem, bo robimy to z zewnątrz.
      Nasz producent twierdził, że nie może zrobić szerokiego okna otwieralnego ze względu na obciążenie okuć.
      Żałuję, że okna w jadalni nie zrobiłam również nieotwieralnego- jeszcze nie było potrzeby otwierania go, a dużo lepiej, lżej wyglądałoby bez słupka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>