Izolacja dachu- garaż

Dziś łódzcy „dachowcy” zabrali się za dach nad garażem. Tu obróbka wygląda nieco inaczej niż nad bryłą główną; będzie dużo mniej izolacji termicznej, ponieważ garaż mamy nieocieplony i nieogrzewany. Wełny skalnej jest tylko tyle, ile potrzeba do wyrobienia warstwy spadkowej. Ściany attyki nie będą ocieplane. Jest za to ważna kwestia oddylatowania tego dachu od elewacji budynku mieszkalnego. Doradcy firm Weber i Isover (dostarczający produkty na elewację i dach) uzgodnili z wykonawcą optymalne rozwiązanie. Oto efekty ustaleń i postęp prac:

podkład pod płytę osb na attyce

podkład pod płytę osb na attyce

analiza nierówności ścianek, szlifowanie

widoczna szczelina między dachem garażu i resztą budynku

płyta + profil na brzegu dylatacji

płyta + profil na brzegu dylatacji

20140916_111139_resized

20140916_121331_resized

2 myśli nt. „Izolacja dachu- garaż”

  1. Witam! Jak została ocieplona ściana domu za garażem i jak zamaskowano dylatację? Jestem przed budową domu i jedną ze zmian, które muszę wykonać jest właśnie oddzielenie garażu od reszty domu, bo teraz jest w bryle budynku i zgodnie z tym co czytałam nie za bardzo pasuje do pasywności.

    1. Dzień dobry; to wygląda tak, jakby konstrukcja garażu i domu zupełnie się nie stykały- dom jest obłożony izolacją termiczną „dokoła” i garaż dochodzi właśnie do tej izolacji. Nawet tynk na ścianie domu od strony garażu jest taki sam, jak na każdej ścianie zewnętrznej. Idealnie byłoby murować garaż po ociepleniu budynku, ale to znacznie wydłuża całą realizację. Dlatego zdecydowaliśmy się na murowanie i wylewanie stropów z zachowaniem przestrzeni na ocieplenie + 2 cm na tynk i na zapas. To wystarczyło i wyszło dobrze, ale styk dachu garażu ze ścianą budynku to trudne miejsce, które zresztą u nas nie do końca jest dobrze wykonane- mamy jakieś mikroprzecieki i wciąż brak diagnozy, co jest nie tak z izolacją przeciwwodną- szczelność tego styku jest trudna do wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>