Dach- obróbka attyk

Po rozłożeniu warstw izolacji dachu ekipa przeszła do obróbki attyk. Na bryle mieszkalnej ścianki attykowe są monstrualnej szerokości; mają około 80cm,  z racji docieplenia płytami PIR, minimalizującymi straty ciepła na styku ścianki z konstrukcją dachu. Na ściankach, do izolacji, przykręcona została pierwsza płyta OSB, trafiająca w połowę przyszłego ocieplenia elewacji:

1. płyta OSB położona, druga czeka na montaż

1. płyta OSB położona, druga czeka na montaż

wewnętrzna strona ścianki attykowej- montaż płyt osb

Na to poszły płyty PIR, zaproponowane przez wykonawcę, dużo tańsze niż te, które sama znalazłam, bez straty na parametrach. I dalej druga płyta OSB:

20140918_111415_resized_1

jak widzicie- po montażu folii panowie pracują bez butów

jak widzicie- po montażu folii panowie pracują bez butów

20140917_132326_resized

Szerokość attyki na górze wygląda kosmicznie, szczęście, że nie będę jej oglądała na co dzień:).

Nad garażem też postęp:

Przygotowana jest płyta brzegowa kończąca dach na styku z ociepleniem ściany części mieszkalnej. Rozdzielamy dach od elewacji, by nie było choćby minimalnego przerwania izolacji ściany. Jest specjalna obróbka na parapety przy oknach balkonowych:

20140917_130553_resized

Docelowo styk dachu z elewacją będzie z obróbką blacharską w kolorze elewacji. Ale to później, przy docieplaniu budynku.

Na attyce garażu są porobione specjalne fartuchy z włókniny amortyzującej pracę folii PCV z profilami:

20140917_130608_resized

Do tej konstrukcji zgrzewana była folia:

20140917_130627_resized

20140917_130647_resized

20140917_130504_resized

Nasi dachowcy tak lubią wygrzewać się na słońcu, że nawet drugie śniadanie konsumują nie szukając cienia:).

 

 

6 myśli nt. „Dach- obróbka attyk”

  1. Dzień dobry, odpisuję późno, bo czekałam na wyjaśnienie jednej kwestii u nas na budowie. Teraz już spokojnie mogę polecić firmę, która u nas wykonywała izolację dachu: ECO Piotr Świątczak. Ekipa jest z Łodzi, ale działa na terenie całego kraju. Na plus: właściciel- fascynat, z którym można godzinami rozmawiać o architekturze i detalach „dachowych”. Na mały minus- ograniczona dostępność po zejściu z budowy- o czym z resztą wiedziałam po lekturze forum Muratora. Ale nie uchylają się od obowiązków, po prostu mają bardzo dużo pracy i w końcówce trzeba wykazać się pewną cierpliwością.

 1. Witam Inwestorów,
  Jestem w trakcie wyboru projektu domu, chciałabym wybudować dom pasywny i w związku z tym mam mnóstwo pytań.
  Czy mogłabym odwiedzić Państwa, obejrzeć dom i uzupełnić swoją wiedzę o Państwa doświadczenia?
  Pozdrawiam serdecznie
  MW

  1. Bardzo proszę, ale uprzedzam, że z racji tego, że ostatnio mam wyjątkowo mało czasu- nie będę mogła sobie pozwolić na dłuższe spotkanie. Od lipca powinnam mieć zdecydowanie więcej czasu, jeśli to może poczekać, to zapraszam. Teraz gonimy z pracami by zdążyć ze wszystkim do otwarcia budynku tj. 15 czerwca.

   1. Super! Dziękuje za zaproszenie. W takim razie nie będę Pani teraz zawracała głowy, doskonale wiem co to znaczy nie mieć czasu:)) Czy to otwarcie 15 czerwca będzie „upublicznione”? Z przyjemnością przyjadę, bo czytając Pani bloga, czułam jakbym czytała o swoim wymarzonym domu! Gorąco pozdrawiam, MW

    1. Dziękuję za miłe słowa:). Niestety uroczystość ma charakter zamknięty, my też nikogo nie zapraszamy. Ale będzie bardzo oficjalna, myślę, że jeśli chce Pani przedyskutować różne rozwiązania, to lepiej na to zarezerwować spokojniejszy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>