Docieplanie budynku- w środku prac

Firma wykonująca docieplenie pracuje u nas od dwóch tygodni niemal bez przerw. Już widać skutki; tu na zdjęciach na ukończeniu obkładanie budynku pierwszą warstwą wełny, belkami o grubości 30cm:

20141105_095528_resized

20141105_095151_resized

ściana przed przetarciem

Sympatyczna i dokładna ekipa smaruje każdy kawałek wełny zaprawą, potem dokłada tej zaprawy na brzegach, a po przyklejeniu jeszcze na ścianie uzupełnia miejsca, w których wełna  nie styka się idealnie ze ścianą.

20141108_123711_resized

nastały deszcze i budynek jest ubrany w czapkę z brezentu

Mamy już gotową pierwszą, trudniejszą warstwę. Zanim ekipa przeszła do klejenia warstwy drugiej, przez półtora dnia równała i ścierała nierówności by mieć dobre podłoże do następnego klejenia. Pyłu z wełny było tyle, że chwilami ciężko było oddychać.  Teraz przyszła pora na lżejszą, 10-centymetrowej grubości wełnę oraz w miejscach okładziny kamiennej- na warstwę izolacji 8cm.

Tutaj widać, że smarowane są obydwie strony:

20141108_123642_resized

ściana między budynkiem mieszkalnym i garażem

Druga warstwa wełny oplata kasety do żaluzji fasadowych:

wycinanki

wycinanki

20141108_143303_resized

sama izolacja kaset poszła sprawniej niż się obawialiśmy

 Prace powoli idą do przodu, ale modelowo.  Nawet dziś (niedziela) i wczoraj dowoziliśmy zaprawę klejową, której, jak się okazuje, zużyjemy 2 razy więcej niż to było wyliczone.

 

2 myśli nt. „Docieplanie budynku- w środku prac”

    1. nie:). jest sporo wilgoci technologicznej wewnątrz, zwłaszcza, że dość obficie „rosiłam” wylewki;). Nie żałuję, bo ich jakość rekompensuje czekanie. Wygrzewamy wewnątrz budynek, żeby mieć odpowiednie warunki do kładzenia kartongipsów, i to na pewno zajmie z 2 miesiące. Przyznam, ze na razie trochę mi szkoda wrzucać dużo pieniędzy w szybkie osuszenie, dlatego wszystko w swoim czasie:).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>