Wykończenie elewacji

Ekipa opuściła nas na jakiś czas, by odpocząć od pracy bez przerwy i wyczekać dobry moment w pogodzie na końcówkę prac.  Na razie jest odrobinę za zimno, a przede wszystkim dżdżysto.Tymczasem ja zajmuję się zwożeniem elementów potrzebnych do wykończenia elewacji. Mamy już zakupiony łupek, czeka na nas na składzie. Wygląda tak, jak powinien, mam nadzieję, że ubierze nam ściany i będzie głównym efektem na zewnątrz. Mamy bardzo prostą bryłę i musimy wyjątkowo zatroszczyć się o dobór materiałów i detale, by z prostoty nie zrobiła się ziejąca pustką nuda.

Oto łupek, wokół którego kręciłam się od dłuższego czasu:

pod światło połyskuje srebrem

pod światło widać na nim nierówności i wyraźny  srebrzysty poblask

20141120_105733_resized

w świetle jest jasno-szaro-srebrzysty

Do łupka granitowe, płomieniowane, ciemno-szare parapety zewnętrzne, dość cienkie, 2cm. Nad nimi jeszcze wiele pracy, bo na razie mają całkiem jasny kolor i są szorstkie, czekają na impregnację.

Przez dystrybutorów zwany G654, a powszechnie znany z sugestywnej nazwy: Padang Dark

Przez dystrybutorów zwany G654, granit o wszystko mówiącej nazwie Padang Dark, czyli kamień wydobywany w Chinach; może kryć w sobie np. zamaskowane flamastrem niespodzianki (piszę na serio- taka kultura sprzedaży…).

Kolorystyka zaimpregnowanego slabu, preparatem pogłębiającym odcień.

Kolorystyka zaimpregnowanego slabu, preparatem pogłębiającym odcień.

Do parapetów impregnat specjalny do szorstkich powierzchni, wydobywający kolor, który powinien je wyraźnie przyciemnić. Być może trzeba będzie nałożyć 2 warstwy .

Do łupka impregnat elastyczny, bez pogłębiacza koloru, ale za to jak najlepiej utrzymujący go „w ryzach” (łupki lubią się łuszczyć).

Impregnaty niemieckiej firmy Akemi. Fuga  Mapei, mam nadzieję, że uda zrobić się ją nieco cofniętą względem lica płytek- chciałabym ją jak najmniej widzieć, z drugiej jednak strony musi być zachowana szczelność, żeby pod płytki nie dostawała się woda. Bezfugowo nie ma szans tych płyt ułożyć- to produkt naturalny, nie rektyfikowany.  Na elewacji odpuściłam sobie Kerakoll, ale w łazienkach raczej nie odpuszczę:).

2 myśli nt. „Wykończenie elewacji”

  1. Witam, prosze o relację, jak sprawują się parapety z kamienia z Chin. Wybrałam Padang Dark do naszych antracytowych okien, ale obawiam się, czy nie będzie się odbarwiał z upływem czasu… bo pojawiają się takie opinie. Jak to funkcjonuje w rzeczywistości?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>